Zadbaj o kręgosłup

Od listopada 2021 roku w naszej szkole realizowany jest program finansowany ze środków unijnych pt. ”Zadbaj o kręgosłup! Badania diagnostyczne w kierunku schorzeń kręgosłupa dla uczniów klas I- VI szkół podstawowych z terenu powiatu płońskiego”.

Celem projektu jest poprawa stanu zdrowia dzieci w zakresie chorób kręgosłupa. O zakwalifikowaniu do programu zdecydowały wyniki lekarskiego badania kwalifikacyjnego. Program projektu obejmuje ćwiczenia ruchowe, dwie godziny w tygodniu w małych, kilkuosobowych grupach, które prowadzone są przez wykwalifikowane w   tym kierunku nauczycielki wychowania fizycznego: Agnieszkę Jóźwiak i Aleksandrę Wiśniewską. W ramach realizacji programu przewidziana została organizacja spotkań szkoleniowych oraz warsztatów dla rodziców i dzieci. Zajęcia będą się odbywały do końca czerwca 2022 roku.