Zbiórka zużytych baterii i przenośnych akumulatorów.

Znalezione obrazy dla zapytania zbiórka baterii

Od września 2019 r. na terenie Szkoły Podstawowej im. Stanisława Konarskiego w Raciążu prowadzona jest akcja – „Zbiórka zużytych baterii i przenośnych akumulatorów”.

W ramach powyższego projektu nasza szkoła przystąpiła do V Edycji Ogólnopolskiego Konkursu – „Edukujemy – Pomagamy”, w kategorii – POMAGAMY – szkoła wspiera działalność fundacji dobroczynnej „Fundacja dla Rodaka”.

Konkurs organizowany jest przez firmę Reba Organizacja Odzysku S.A. i polega na zbiórce jak największej ilości zużytych baterii i przenośnych akumulatorów.

PAMIĘTAJMY!!!

„O przyrodę dbamy, gdy baterie zbieramy”

Nie czekaj! Przyłącz się do nas!

Znalezione obrazy dla zapytania zbiórka baterii

Miejsce zbiórki: sala nr 2 (duża szkoła) i sala nr 11 (mała szkoła)

Szkolna Rada Wolontariatu

Podsumowanie akcji – „Zbiórka starych telefonów komórkowych”

2018/2019

Z przyjemnością informujemy, iż w związku z wiosenną edycją międzynarodowej akcji ekologicznej pod hasłem „Oddaj używany telefon komórkowy”, nasza szkoła za wyróżniającą się aktywność i skuteczność uzyskała nagrodę w postaci kuponów firmy Sodexo.

Celem akcji było promowanie zachowań i postaw proekologicznych w społeczeństwie. Używane telefony komórkowe stanowią bowiem ogromne zagrożenie dla środowiska naturalnego, ponieważ zawierają metale ciężkie, takie jak: kadm czy ołów. Wyrzucony telefon  komórkowy może zatem zatruć znaczne ilości wody i gleby.

Jednocześnie chcemy poinformować, iż kolejna edycja powyższej akcji odbędzie się październik – listopad 2019 r.

Dziękuję za ekologiczną postawę

Koordynator: Aneta Kowalska

W roku szkolnym 2018/2019 Szkoła Podstawowa im. Stanisława Konarskiego w Raciążu wzięła udział w IV edycji ogólnopolskiego konkursu „Edukujemy – Pomagamy”, w kategorii – POMAGAMY - szkoła wspiera działalność fundacji dobroczynnej.

Konkurs zorganizowany  przez firmę Reba Organizacja Odzysku S.A. polegał na zbiórce zużytych baterii. W tym roku szkolnym oddaliśmy 280 kg.

Dzięki powyższej akcji dwa zestawy do rehabilitacji ruchowej oraz zestaw komputerowy otrzymało Stowarzyszenie "Po Pierwsze Rodzina", którego misją jest działalność na rzecz dzieci z uszkodzeniem mózgu.
Zestawy do rehabilitacji powędrowały do ośrodków w Sochaczewie i  Przasnyszu
a nowy komputer ułatwi zajęcia terapeutyczne w placówce w Radomiu.

Dziękuję uczniom i ich rodzicom za duże zaangażowanie i zachęcam do dalszej współpracy.

„Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, które dajemy, zatacza koło i wraca do nas.

Ogłoszenie!!!

Od września 2017r. rusza kolejna zbiórka baterii i przenośnych akumulatorów!!!

"O przyrodę dbamy,
gdy baterie zbieramy!"
Nie czekaj! Przyłącz się do nas!

Dziękuję uczniom i ich rodzicom za duże zaangażowanie i zachęcam do dalszej współpracy.

Organizator i koordynator akcji - Aneta Kowalska

Od października 2016r. na terenie Miejskiego Zespołu Szkół w Raciążu prowadzona jest akcja ekologiczna – „Zbiórka zużytych baterii i przenośnych akumulatorów”.

W ramach powyższego projektu nasza szkoła przystąpiła do II Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego – „Edukujemy – Pomagamy”, organizowanego przez firmą Reba Organizacja Odzysku S.A.

Celem konkursu jest zbiórka jak największej ilości zużytych baterii i przenośnych akumulatorów.

Pamiętajmy !!!