*********

CERTYFIKAT ''Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci''

Szkolny Klub Ekologów

dla Miejskiego Zespołu Szkół w Raciążu

w Ogólnopolskim Konkursie

„Szkolny klub ekologów”

 

 

Od 29 listopada 2016 r. do 28 maja 2017 r. uczniowie Miejskiego Zespołu Szkół w Raciążu brali udział w ogólnopolskim konkursie „Szkolny klub ekologów” organizowanym przez Studium Prawa Europejskiego w Warszawie.

Celem konkursu było promowanie postaw proekologicznych wśród dzieci i młodzieży,  kształtowanie nawyków segregacji odpadów oraz zwrócenie uwagi na duże znaczenie recyklingu.

Szkoły przystępujące do konkursu musiały wykonać następujące zadania:

 1. Opracowanie w formie dowolnej pracy plastycznej/technicznej planu szkoły z uwzględnieniem miejsc, w których znajdują się pojemniki do segregacji śmieci, miejsce zbiorki baterii, nakrętek i makulatury.
 2. Zorganizowanie przez uczniów dla uczniów mini-wykładów (minimum 3 spotkania) na temat segregacji odpadów i recyklingu.
 3. Prowadzenie cyklicznej gazetki ściennej „Moja EKO-szkoła”, która będzie informowała o akcjach ekologicznych prowadzonych w szkole.
 4. Zorganizowanie akcji „Sprzątania świata”.
 5. Przeprowadzenie szkolnego konkursu plastycznego „Ekologia na co dzień”. Prace dotyczyć mają tematyki ekologicznej z uwzględnieniem segregacji i/lub recyklingu.
 6. Organizacja zbiórek surowców wtórnych (co najmniej 3 rodzajów).
 7. Przeprowadzenie zajęć plastycznych „Coś z niczego”, których celem będzie nadawanie starym rzeczom nowych zastosowań.
 8. Zgłoszenie przedstawiciela szkoły do udziału w kursie „Opiekun szkolnego klubu ekologów” przeprowadzonego przez Studium Prawa Europejskiego w Warszawie.

 

Sprawozdania z wykonywanych zadań, zdjęcia, prace plastyczne, prace techniczne, filmy oraz prezentacje multimedialne przesyłane były do Studium Prawa Europejskiego w Warszawie i oceniane przez jury punktowo, w skali od 1 do 10 punktów.

 

Miejski Zespół Szkół w Raciążu za każde zadanie otrzymał 10 punktów i z wynikiem 100% otrzymał certyfikat – „Szkolny klub ekologów”.

 

Koordynatorami konkursu była p. Agnieszka Kopcińska (Szkoła Podstawowa) i p. Aneta Kowalska (Publiczne Gimnazjum w Raciążu).

 

 

 

 

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Stanisława Konarskiego w Raciążu
  09-140 Raciąż
  ul. Kilińskiego 62B
 • /fax (23) 679 11 81


Galeria zdjęć