CERTYFIKAT ''Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci''

Szkolny Klub Ekologów

''Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci''

Podsumowanie akcji – „Zbiórka starych telefonów komórkowych”

Z przyjemnością informujemy, iż w związku z wiosenną edycją międzynarodowej akcji ekologicznej pod hasłem „Oddaj używany telefon komórkowy”, nasza szkoła za wyróżniającą się aktywność i skuteczność uzyskała nagrodę w postaci kuponów firmy Sodexo.

Celem akcji było promowanie zachowań i postaw proekologicznych w społeczeństwie. Używane telefony komórkowe stanowią bowiem ogromne zagrożenie dla środowiska naturalnego, ponieważ zawierają metale ciężkie, takie jak: kadm czy ołów. Wyrzucony telefon  komórkowy może zatem zatruć znaczne ilości wody i gleby.

Jednocześnie chcemy poinformować, iż kolejna edycja powyższej akcji odbędzie się październik – listopad 2019 r.

Dziękuję za ekologiczną postawę

Zbiórka starych telefonów komórkowych

Z okazji międzynarodowej akcji „Dzień Ziemi 2019”  Szkoła Podstawowa im. Stanisława Konarskiego w Raciążu wzięła udział w XII edycji ogólnopolskiego konkursu, pod hasłem:

ODDAJ UŻYWANY TELEFON KOMÓRKOWY
POMAGAJĄC INNYM – POMAGASZ SWOJEJ SZKOLE

Celem akcji było promowanie zachowań i postaw proekologicznych w społeczeństwie, szczególnie wśród ludzi młodych. Używane telefony komórkowe stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska naturalnego, ponieważ zawierają metale ciężkie, takie jak: kadm czy ołów. Wyrzucony telefon  komórkowy może zatem zatruć znaczne ilości wody i gleby.

Konkurs polegał na zebraniu wśród uczniów starych, używanych, niepotrzebnych telefonów komórkowych, które następnie zostały przekazane przez firmę Ekophone do profesjonalnego recyklingu.

Nasza szkoła zebrała ok. 10 kg telefonów, za co otrzymała kupony pieniężne.

Dziękuję za ekologiczną postawę!

Koordynator: Aneta Kowalska

Podsumowanie akcji "Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci"

Podziękowanie

Serdecznie dziękuję: Dyrekcji, rodzicom, uczniom, nauczycielom oraz mieszkańców Raciąża i okolic, którzy włączyli się w akcję zbiórki  elektroodpadów prowadzoną przez Szkołę Podstawową im. Stanisława Konarskiego w Raciążu we współpracy z firmą Green Office Ecologic.

Szczególne podziękowania kieruję w stronę Pana Pawła Chrzanowskiego (P.H.U. DOMAX), Pana Andrzeja Kowalskiego (Zespół Szkół w Raciążu) i Pani Iwony Karpińskiej (Miejskie Przedszkole w Raciążu), którzy wykazali się dużym zaangażowanie i tym samym znacznie wsparli naszą akcję.

Dzięki Państwa pomocy zebraliśmy 5800 kg zużytego sprzętu elektrycznego oraz elektronicznego i otrzymaliśmy bon w wysokości 1160 zł do wykorzystania na zakup sprzętu sportowego.

Za tę kwotę zakupiono: piłki do gry w piłkę nożną, siatkówkę, piłkę koszykową, zestawy do badmintona i inny sprzęt sportowy.

Każda osoba biorąca udział w akcji przyczyniła się również do poprawy jakości naszego środowiska.

Przypominam także, że przez cały rok szkolny na terenie naszej placówki zbierane są zużyte baterie, telefony komórkowe i plastikowe nakrętki.

Dziękuję za wsparcie.

''Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci''

Termin akcji -

Termin zbiórki elektrośmieci

– 09.05 – 10.05.2019 r.

Szkoła Podstawowa im. Stanisława Konarskiego w Raciążu przystąpiła do Ogólnopolskiej Akcji Ekologicznej organizowanej przez Green Office Ecologic Spółka z o.o.  - ''Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci''.

Jest to projekt ekologiczny i edukacyjny, którego celem jest zachęcenie dzieci i młodzieży w wieku szkolnym do promowania zachowań proekologicznych oraz ponoszenia świadomości ekologicznej na temat szkodliwości składowania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

Jakie są korzyści z udziału?

Czynny udział w Akcji przynosi korzyści nie tylko samej szkole i uczniom (za uzbierane kilogramy szkoła otrzymują nagrody w postaci sprzętu sportowego lub materiałów biurowych), ale również rodzicom. Każda osoba zainteresowana oddaniem zużytego sprzętu na rzecz szkoły przyczynia się nie tylko do poprawy jakości naszego środowiska, ale również ma możliwość pozbycia się niepotrzebnych, zalegających sprzętów.

Rodzaje elektrośmieci:

Chłodziarki, zamrażarki, pralki, suszarki do ubrań, zmywarki, urządzenia kuchenne, w tym kuchenki, piece elektryczne, mikrofalówki, wentylatory elektryczne, urządzenia klimatyzacyjne, odkurzacze, urządzenia czyszczące, urządzenia używane do szycia, żelazka, tostery, frytkownice, rozdrabniacze, młynki do kawy, urządzenia do strzyżenia włosów, suszenia włosów, szczotkowania zębów, golenia, masażu, zegary, zegarki oraz urządzenia do celów odmierzania, wskazywania lub rejestrowania czasu, wagi, komputery duże stacjonarne, jednostki drukujące, komputery osobiste stacjonarne, w tym procesor, mysz, monitor i klawiatura, laptopy, w tym procesor, mysz, monitor i klawiatura, notebooki, drukarki, puste cartridge do drukarek, sprzęt kopiujący, elektryczne i elektroniczne maszyny do pisania, kalkulatory kieszonkowe i biurowe, faksy, telefony, odbiorniki radiowe, odbiorniki telewizyjne, kamery video, sprzęt video, sprzęt hi-fi, instrumenty muzyczne, wiertarki, piły, narzędzia do spawania, lutowania, kosiarki i inne narzędzia służące do prac ogrodowych, zabawki, sprzęt rekreacyjny i sportowy z mechanizmem elektrycznym lub elektronicznym, czujniki dymu, termostaty.

Koordynator akcji: Aneta Kowalska