Wydarzenia 2016/2017

Zabawy na świeżym powietrzu.

,,Kwiaty dla mojej mamy" - gazetka tematyczna.

Wiosenny wystrój na korytarzu przy świetlicy szkolnej - prace wykonane na zajęciach plastyczno - technicznych.

28.04.2017 r. nastąpiło oficjalne otwarcie świetlicy szkolnej - nowa lokalizacja. W uroczystościach wzięli udział: Dyrekcja szkoły, rodzice, wychowawcy i wychowankowie.  Przecięta została wstęga honorowa, a wychowankowie zaprezentowali program artystyczno - muzyczny. Po części oficjalnej wychowawcy przygotowali dla dzieci poczęstunek i dyskotekę.

Chętni wychowankowie wzięli udział w konkursie literackim ,, Wiersz o świetlicy".  Wiersze zostały odczytane podczas uroczystości otwarcia świetlicy i wyeksponowane na gazetce. Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy.

Kartki wielkanocne - pamiętamy o tradycji wysyłania życzeń świątecznych drogą pocztową.

Wielkanoc zawitała na świetlicę szkolną.

Podsumowanie realizacji przez wychowanków świetlicy szkolnej projektu edukacyjnego ,, Wielkanocne zwyczaje i tradycje".

,, Witamy wiosnę"- gazetka tematyczna.

W miesiącu lutym pod kierunkiem wychowawców świetlicy D. Wawrzyniak i A. Drozd wychowankowie zostali zapoznani z techniką ,,iris folding". Dzieci wykonały wiele ciekawych i kolorowych prac. Prace zostały zaprezentowane całej społeczności szkolnej w sali reprezentacyjnej MZS.

Twój Miś może zostać Ratownikiem -  wychowawcy świetlicy szkolnej A. Drozd, D.Wawrzyniak w miesiącu styczniu byli koordynatorami akcji Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej i Wojewody Mazowieckiego organizując wśród uczniów MZS w Raciążu zbiórkę maskotek. ,, Misie Ratownisie" posłużą Straży Pożarnej jako wsparcie psychologiczne dla dzieci w trudnych sytuacjach życiowych.

Wychowawcy świetlicy serdecznie dziękują wszystkim dzieciom i rodzicom za wzięcie udziału w akcji. Dzięki waszej pomocy udało nam się zebrać ok. 100 misiaków.

Dnia 26.01.2017 r. w świetlicy odbył się bal karnawałowy. W tym dniu świetlica zamieniła się w zaczarowaną krainę pełną postaci z bajek. Przy dzwiękach muzyki i utworach znanych wykonawców dzieci tworzyły korowody,kółeczka, pociągi i tańce w parach. Wszyscy bawili się znakomicie.

,,Skok w Nowy Rok" - kalendarz. Wystawa prac.

Występy chętnych wychowanków- śpiewanie kolęd i pastorałek. ,,Świetlicowy Festiwal Kolęd"

Promowanie czytelnictwa wśród uczniów. Czytanie przez dzieci i wychowawców wybranych bajek, baśni zgromadzonych przez wychowanków w Świetlicowym  Kąciku Czytelniczym.

Dekoracja świetlicy - Boże Narodzenie, wizyta Mikołaja.

Jesienne spacery wokół szkoły. Zbieranie liści robienie bukietów.

Zabawy w świetlicy.

,Świetlicowy Festiwal Dyniowy". Ozdabianie dyń według własnego pomysłu ze zbiorów zgromadzonych przez wychowawców i wychowanków świetlicy. Nagrodzenie najlepszych prac. Wystawa pokonkursowa w sali reprezentacyjnej.

,

Wystawa prac ,, Jesienne drzewo".

Wystawa prac w sali reprezentacyjnej ,, Dyniowe cudeńka".

Jesienna dekoracja świetlicy ze zbiorów zgromadzonych przez dzieci i wychowawców.

,,Być przyjacielem i mieć przyjaciela" - plakat.