Wydarzenia 2019/2020

,,Wiosenna łąka” - gazetka

Praca plastyczna: ,,Tulipany”

W środę 22 stycznia w świetlicy odbył się bal karnawałowy. Świetlica zamieniła się w sale balową, przyozdobioną w balony i serpentyny. Dzieci przy dźwiękach muzyki bawili się doskonale.

Spotkanie z Panią bibliotekarką Izabelą Sadowską – pogadanka na temat: jak powstaje książka, jak dbać o książki oraz jakie korzyści wynikają z czytania książek. Wspólne czytanie fragmentów książki ,, Calineczka” H. CH. Andersena. Konkurs: ,,Jaka to bajka”- czytanie krótkich fragmentów.

Jak co roku Świetlica wraz ze Szkolnym Klubem Miłośników Przyrody organizuje zimową zbiórkę pokarmów dla ptaków. Pokarm jest rozsypywany do karmików znajdujących się na terenie szkoły. Wszystkim uczniom dziękujemy za włączenie się w akcję.

,,Raciąż moja mała ojczyzna". Gazetka informacyjna.

Zimowe dekoracje świetlicy.

Wyróżnienie dla Zuzanny Szelągiewicz za udział w V Regionalnym Konkursie Plastycznym w Sierpcu. Gratulujemy.

28.11.2019 r. ,, Święty Andrzej Ci ukaże, co Ci los przyniesie w darze” - zabawa w przepowiadanie przyszłości. Wspólne tańce przy dźwiękach muzyki.

W listopadzie wychowawcy świetlicy zorganizowali konkurs ,, Bożonarodzeniowa kartka z duszą”.

Celem konkursu było, kultywowanie tradycji Świąt Bożego Narodzenia oraz uczestniczenie w przedsięwzięciu o charakterze charytatywnym. Nagrodzeni uczniowie: Zuzanna Szelągiewicz, Kamila Kruszewska. Prace zostały przekazane na V Regionalny Konkurs Plastyczny do Sierpca. Bożenarodzeniowe kartki z duszą pomogą w leczeniu dziecka.

Gazetka upamiętniająca 101 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Kreatywne zabawy dzieci na dywanie.

Konkurs świetlicowy pt. ,,Kompozycja z darów jesieni”. Nagrody otrzymały następujący uczniowie:

klasy I – III Julia Sadecka, Sandra Leśniewska i Jakub Wiśniewski

klasy IV – V Adam Stanisławiak, Jaworska Lidia i Czubkowski Piotr.

Wszystkim uczniom gratulujemy. Prace zostały zaprezentowane na wystawce w świetlicy.

10 października obchodzimy Światowy Dzień Drzewa. Dzieciom zostały zaprezentowane różnego rodzaju drzewa iglaste, liściaste. Podsumowaniem zajęć było sadzenie kasztanów, żołędzi i nasion szyszek w doniczkach. Przez następne tygodnie dzieci będą podlewał i obserwowały wzrost tych sadzonek.

Pokaz mody jesiennej. Wybór najładniejszego przebrania. Nagrody otrzymali:Czermińska Roksana, Obręski Marcel, Olszewska Zuzanna, Pawłowska Martyna, Skonieczna Alicja oraz Jakub Wiśniewski. Gratulujemy.

Od 23 września do 18 października 2019 roku wychowankowie realizowali projekt edukacyjny pt: ,, Jesień”. Podstawowym celem projektu było zainteresowanie światem przyrody, poprzez wzbogacanie wiedzy o otaczającym świecie i poznanie środowiska przyrodniczego.

W ramach projektu wychowankowie gromadzili dary lasu, ogrodu, pola czy parku. Czytane były wiersze np.: ,, Na straganie” J. Brzechwy, opowiadania tematyczne. Wychowankowie uczyli się piosenek i zabaw ruchowych np. ,,Gąsienica Basia”.

Podsumowaniem projektu był pokaz mody jesiennej oraz nagrody za czynny udział dzieci w projekcje.

Dekoracja sali świetlicowej darami jesieni przyniesionymi przez dzieci, rodziców i wychowawców.

22 września zawitała do nas Pani Jesień. Podczas zajęć w świetlicy wychowawcy rozmawiali z wychowankami o zmianach jakie zachodzą w przyrodzie oraz prezentowali dary pól, lasów  i ogrodów, jakie ta pora ze sobą przynosi. Nasza świetlica przybrała kolorowe barwy jesieni.

Rok szkolny 2019/2020 uważamy za rozpoczęty. Wszyscy przyzwyczajamy się do szkolnego rytmu. Pracę rozpoczęła również świetlica szkolna, która jest czynna od godziny 7.50 do 16.00. Wychowankowie mogą miło spędzić czas i rozwijać swoje zainteresowania. W pierwszych dniach wychowankowie zostali zapoznani z regulaminem i zasadami obowiązującymi w świetlicy.