Wydarzenia 2010/2011

10) 25 maja 2011 r. w Ciechanowie odbyło się spotkanie uczestników konkursu Tygodnika Ciechanowskiego „ Zostań przyjacielem ptaków”.

My jako grupa świetlicowa, jak każdego roku dbamy o skrzydlatych przyjaciół w czasie zimy. Systematycznie raz w miesiącu wysyłaliśmy raporty z naszych działań.

Zajęliśmy I miejsce w konkursie, a jako nagrodę otrzymaliśmy certyfikat opiekunów ptaków, książki przyrodnicze i aparat cyfrowy.

Wychowawcy Świetlicy serdecznie dziękują dzieciom i rodzicom, którzy wspierali nas w akcji.

9) 22 kwietnia Dzień Ziemi. Wychowankowie Świetlicy Szkolnej uczcili ten szczególny dzień w roku organizując przemarsz ulicami miasta, zachęcając do wzięcia udziału uczniów i mieszkańców miasta w akcji ,, Ekoszkoły” – zbiórka zużytych telefonów komórkowych. Jak  również sadząc na terenie szkoły drzewka – kasztanowca hodowane przez całą zimę w świetlicowym kąciku przyrody.

8) Wychowankowie Świetlicy Szkolnej co roku biorą udział w akcji ,, Zostań przyjacielem ptaków”.

Za oknami pojawiły się karmniki, a dzieci systematycznie uzupełniają karmę w ,, ptasiej stołówce”.

W tym roku zorganizowaliśmy gazetkę tematyczną dla uczniów całej szkoły p.t. ,, Jesteśmy przyjaciółmi ptaków” i konkurs fotograficzny (niektóre zdjęcia zamieszczamy na stronie).

Do redakcji Tygodnika Ciechanowskiego wysyłamy raporty z podejmowanych działań i dostarczyliśmy wykonane przez wychowanków prace plastyczno – techniczne.

7) Wystrój bożonarodzeniowy świetlicy

6) Zima zaskoczyła nas w tym roku wcześniejszym przybyciem. Wykorzystaliśmy zimową aurę do spacerów i obserwacji. Wychowankowie Świetlicy Szkolnej chodzili po śladach, rzucali się śnieżkami i spędzili miłe chwile brocząc i tarzając się w białym puchu.
W ferworze zimowych atrakcji nie zapominamy o naszych skrzydlatych przyjaciołach.
To dla nich na naszym oknie zawisła ,,ptasia stołówka” bogata w ziarna i słoninkę. Teraz podczas zabaw dowolnych obserwujemy naszych
,,gości”: sikorki, srokę, wróble…

5) Jak co roku Świetlica Szkolna MZS wykonuje ozdoby związane ze Świętami Bożego Narodzenia, następnie organizuje szkolny kiermasz. Zgromadzone pieniądze przeznaczone będą na potrzeby wychowanków i doposażenie sali zajęć.

4) Dnia 25.11.2010 r. w Świetlicy Szkolnej zorganizowana została  dyskoteka andrzejkowa. Wychowankowie bawili się w rytmach różnorodnej muzyki i brali udział w andrzejkowych wróżbach.

3) Jesienny wystrój świetlicy.

2) Jesienne zabawy i spacery poświęcamy obserwacjom i opieką nad kasztanowcami. Co roku bierzemy udział w konkursie Tygodnika Ciechanowskiego ,,Zaadoptuj kasztanowca”. Dzieci nie tylko poznały zagrożenia szkodnikiem, lecz także czynnie uczestniczyły w pracach nad porządkowaniem chorych liści.

W czasie zajęć świetlicowych i indywidualnie w domach przygotowaliśmy prace plastyczne, które wysłane zostaną do redakcji Tygodnika Ciechanowskiego wraz z raportem.

W doniczkach zasadziliśmy kasztany i prowadzimy obserwacje ich rozwoju. Wiosną rośliny posadzimy na terenie szkoły.

1) Wychowawcy i wychowankowie świetlicy szkolnej w miesiącach: wrześniu, październiku, i listopadzie 2010 r. realizować będą projekt edukacyjny: ,,Skarby jesieni”

Pierwszym etapem pracy było zorganizowanie zbiórki ,, darów jesieni”. Owocom, warzywom, ,,skarbom” zebranym z pola, parku, lasu, ogrodu i sadu odpowiednio nadano oprawę estetyczną i wyeksponowano w Sali reprezentacyjnej dla całej społeczności szkolnej.

Uczniowie w czasie realizacji projektu staną się małymi badaczami, odkrywcami i obserwatorami zjawisk zachodzących w otaczającym nas świecie przyrody, charakterystycznych dla danej pory roku.

Wychowawcy świetlicy Anna Drozd i Dorota Wawrzyniak serdecznie dziękują dzieciom i rodzicom za współpracę, pomoc i zaangażowanie.