Wydarzenia 2012/2013

19) Już pierwsze dni lata witamy.

Na trawce siedzimy, odpoczywamy.

A za dni kilka wakacje już będą

ten czas dzieci nie na świetlicy,

lecz z rodziną spędzać będą.

Teraz już się żegnamy.

Lecz po wakacjach znów się spotkamy,

aby po lekcjach na świetlicy przebywać,

uczyć się odrabiać lekcje i odpoczywać.

18) 16 maja 2013r. w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Ciechanowie odbyło się uroczyste zakończenie konkursu ,,Zostań przyjacielem ptaków”. Wychowankowie świetlicy otrzymali grę ekologiczną.

17) Na zajęciach świetlicowych w miesiącu kwietniu wychowankowie świetlicy realizowali program: ,,Nie pal przy mnie proszę”. Natomiast w maju  realizowany był program ,,Trzymaj formę”. W ramach zastępstw świetlicowych uczniom Publicznego Gimnazjum została przybliżona tematyka programu: ,,Kleszcz mały, czy duży nic dobrego nie wróży”. Inicjatorem programów była Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Płońsku

16) Podczas zajęć plastyczno – technicznych wychowankowie wykonywali prace poznaną wcześniej techniką Iris folding. Zbiór najciekawszych prac został zaprezentowany podczas wystawy w sali reprezentacyjnej.

15) Na zajęciach zorganizowanych wychowankowie zapoznali z się tradycjami i obrzędami ludowymi naszego regionu.

14) Prace plastyczno – techniczne wykonane przez wychowanków podczas zajęć zorganizowanych stanowiły piękny wystrój świetlicy w czasie trwania akcji ,,Zostań przyjacielem ptaków”, a następnie zostały wysłane wraz z raportem do redakcji Tygodnika Ciechanowskiego.

13) Po raz kolejny grupa świetlicowa wzięła udział w konkursie ,,Zostań przyjacielem ptaków” organizowanym przez Tygodnik Ciechanowski.

Podczas zimy młodzi ornitolodzy obserwowali zmiany zachodzące w ich najbliższym środowisku przyrodniczym oraz ,, ptaki odwiedzające ptasią stołówkę”. Dzieci wykonywały również zdjęcia ptaków w swoich karmikach, na blokowiskach lub prywatnych posesjach, największą ilość zdjęć wykonała Wiktoria Rybiałek z klasy III SP.

Wraz z Klubem Miłośników Przyrody zorganizowaliśmy zbiórkę karmy dla ptaków, którą systematycznie uzupełnialiśmy w karmikach.

12) 10.01.2013 r. wychowankowie świetlicy uczestniczyli w balu karnawałowym. Były tańce i zabawy, które sprawiały wychowankom wiele radości.

11) Prace plastyczne wykonane techniką Iris holding

10) Dekoracje bożonarodzeniowe świetlicy

9) Wychowawcy i wychowankowie świetlicy szkolnej zorganizowali akcję sprzedaży kart świątecznych. Zebrane pieniądze zostały przeznaczone na pokarm dla żółwi oraz potrzeby świetlicy.

8) Jesienne spacery. Obserwacje przyrodnicze.

7) Wychowanie patriotyczne to ważny element edukacji dzieci. Realizowane były przez pogadanki, burzę mózgów, opowiadanie. Wychowankowie kształcili szacunek do ojczyzny i symboli narodowych. Poznali najważniejsze wydarzenia święta narodowego    11 – listopada i postaci J. Piłsudskiego.

6) Prace konkursowe ,, Jesienią sady się rumienią” wyniki w Konkursy szkolne 2012/2013

5) Dowolne gry i zabawy wychowanków.

4)  Na zajęciach wychowankowie poznali ważną rolę owoców i warzyw dla zdrowia człowieka.

Wspólnie  zorganizowaliśmy mini teatrzyk ,, Na straganie” jak również jesienny wystrój sali z ,,darów jesieni” przyniesionych przez dzieci.

Dziękujemy za współpracę wszystkim rodzicom, którzy przyczynili się do uatrakcyjnienia  jesiennego kącika przyrody dostarczając nam owoce i warzywa z własnych pól czy działek.

3) Na zajęciach plastycznych bawiliśmy się w kreatorów jesiennej kolekcji mody. Powstały różnorodne projekty wymyślone przez uczniów.

2) Realizując treści zajęć zorganizowanych o tematyce jesiennej  wychowankowie korzystali z jesiennych spacerów i zabaw na powietrzu, obserwowali zmiany zachodzące w przyrodzie wynikające z pory roku.

CZY TO WIATR

CZY TO DESZCZ LEJE

NA SPACERZE

KAŻDEMU BUŹKA SIĘ ŚMIEJE