Wydarzenia 2013/2014

Integracja następuje

wszystkie dzieci uraduje.

Na wakacje już czekamy

ze świetlicą się żegnamy.

9) Wiosna wkroczyła do nas na dobre – także w szkolnej świetlicy dzieci poczuły pierwsze jej oznaki. Przy pomocy wychowawców ozdabiały świetlicowe gazetki zachwycającymi pracami. W wyniku tego na gazetkach zobaczyć można mnóstwo żabek, bocianów oraz pejzaże wiosenne wykonane różnymi technikami.

8) 14 luty to Dzień Zakochanych, o którym wychowankowie świetlicy nie zapominają. Z tej okazji dzieci, pod czujnym okiem wychowawców, wykonywały piękne walentynki, które następnie przekazywały swoim bliskim oraz sympatiom. Jak co roku, wychowawcy dbają także o odpowiedni wystrój sali, robiąc ozdoby z papierowej wikliny.

7) 16 stycznia 2014 roku w świetlicy szkolnej odbyła się zabawa karnawałowa. Podopieczni dzielnie pomagali wychowawcom dekorować świetlicę, robiąc piękne kotyliony oraz inne ozdoby. Dzieci nie zapomniały również o strojach, tak więc tego dnia na świetlicy można było zobaczyć m. in. aniołka, wróżkę, żołnierza, pirata, a nawet żółwia ninja. Wychowawcy świetlicowi , P. Anna Drozd oraz P. Dorota Wawrzyniak, zorganizowały dzieciom rozmaite zabawy i tańce, dzięki czemu wszyscy wspaniale się bawili.

6) Rozstrzygnięcie konkursu plastyczno – technicznego ,,Stroik na świąteczny stół”

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia w Miejskim Zespole Szkół odbył się konkurs plastyczno – techniczny ,,Stroik na świąteczny stół”. Zorganizowany został przez wychowawców świetlicy: panią Annę Drozd i Dorotę Wawrzyniak i był adresowany  do uczniów gimnazjum i klas IV – VI szkoły podstawowej. Celem konkursu było pogłębianie umiejętności plastyczno – technicznych oraz rozwijanie aktywności, kreatywności i wyobraźni twórczej. Wpłynęło czternaście prac. Komisja Konkursowa wybrała te najbardziej oryginalne i posiadające największe walory artystyczne. Wszystkie prace konkursowe nagrodzono dyplomami i świątecznymi upominkami.

Wyniki konkursu:

Szkoła Podstawowa:

Marta Szelągiewicz          kl. VI c

Wiktoria Wasiak              kl. VI a

Damian Pawlak                 kl. VI a

Piotr Jakubowski             kl. VI a

Ewa Sadowska                  kl. VI a

III miejsce:

Maja Kamińska                 kl.  VI c

Ania Siemiątkowska          kl.   Va

Eryk Pawlak                      kl.   V b

Publiczne Gimnazjum

Natalia Godlewska            kl. III d

Przemysław Sadowski        kl.   II  c

Maciej Wawrzyniak         kl. III b

Aleksandra Sadowska       kl. III b

Adrianna Małecka            kl. I

Klaudia Kopcińska            kl. II c

5) Boże Narodzenie to niezwykły czas, kiedy wszyscy oczekując wizyty Mikołaja, stają się dla siebie lepsi. Ta radosna atmosfera udzieliła się także wychowankom i pracownikom  Świetlicy szkolnej, którzy z zapałem przystąpili do tworzenia świątecznych dekoracji. Efektem ich ciężkiej pracy były, przyozdobione wstążkami zielone choinki, błyszczące anioły, stroiki oraz przepiękny srebrno-czerwony łańcuch. Wszystkie dzieła artystyczne przyozdobiły salę świetlicową, dodały jej uroku i sprawiły, że odwiedzający ją goście mogli poczuć magię zbliżających się świąt.

W pięknie udekorowanej świetlicy, dzieci miały okazję spotkać się z Mikołajem i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Radości nie było końca.

4) Zwiastunem zbliżającej się jesieni w Świetlicy szkolnej Miejskiego Zespołu Szkół w Raciążu były dekoracje wykonane podczas zajęć plastyczno-technicznych. Tworzywem były dynie, które dzięki inwencji twórczej młodych artystów przeistoczyły się w wielobarwne twarze, oraz śmieszne ludki.  Wyobraźnia uczniów nie miała końca,  a stworzone przez nich arcydzieła przez wiele tygodni cieszyły oko odwiedzających świetlicę gości.

3) 11 listopada obchodzono 95 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Wychowankowie świetlicy przygotowali z tej okazji gazetkę upamiętniającą to wyjątkowe wydarzenie. Zainteresowani mogli poznać najważniejsze zdarzenia z dziejów narodu polskiego oraz podziwiać piękne biało - czerwone flagi i godła, które podczas zajęć plastyczno-technicznych stworzyli sami uczniowie, wkładając w to wiele serca.

2) Świetlica to miejsce gdzie dzieci mogą  posiąść nową wiedzę, odrobić lekcje, dobrze się bawić w towarzystwie koleżanek i kolegów oraz zawrzeć nowe znajomości. Gry i zabawy organizowane podczas zajęć świetlicowych rozwijają wyobraźnię, uczą logicznego myślenia oraz służą doskonaleniu zdobytych wcześniej sprawności i umiejętności. W miłej atmosferze uczniowie mogą nauczyć się podstawowych zasad współżycia społecznego.

1) Kiedy wreszcie przyszła oczekiwana przez wielu wychowanków świetlicy jesień, wyszli oni jej na spotkanie. Były śmiechy, żarty, oraz wspólna zabawa na łonie natury.  Szczęśliwe maluchy mogły miło spędzić czas w znajomym gronie oraz poczynić obserwacje przyrodnicze. Euforia udzieliła się także wychowawcom.