Tuptuś
Wiersz o wodzie
Prace plastyczne
Wiosenna gazetka
Sprawozdanie z Konkursu ,,Wiersz o wodzie”
Organizatorami konkursu plastycznego ,, Wiersz o wodzie” trwającego w dniach 11-22 marca 2019 r. byli wychowawcy świetlicy szkolnej. Konkurs był realizowany w ramach projektu edukacyjnego ,, Wiosna”. Przeznaczony dla uczniów klas I-III i miał na celu rozwijanie wrażliwości artystycznej, rozbudzanie zainteresowań związanych z tematem wody i zainteresowań dzieci literaturą. Konkurs prowadzony w związku z obchodami 22 marca- Dzień Wody.
22 marca 2019 odbyło się rozstrzygnięcie konkursu; (jury w składzie: A. Drozd, J. Milewska i D. Wawrzyniak)
I miejsce – Kamila Kruszewska, kl.Ic
Stefania Falkiewicz, kl.III b
Maja Bieńkowska, kl.IIa
II miejsce – Julia Sadecka, kl. I b
Gabriela Sadecka, kl.II a
III miejsce- Michał Jabłoński, kl. Ic
Maja Obrębska, kl.I c
Uczniowie otrzymali dyplomy.
Prace nagrodzonych dzieci ( pierwsze miejsce) zostały wysłane na Ogólnopolski Świetlicowy Konkurs Plastyczny w Gdańsku.
Sprawozdanie z Konkursu Plastycznego ,, Wiosenne kwiaty''
Organizatorami konkursu plastycznego ,, Wiosenne kwiaty” trwającego w dniach 1-22 marca 2019 r. byli wychowawcy świetlicy szkolnej. Konkurs był realizowany w ramach projektu edukacyjnego ,, Wiosna”. Przeznaczony dla uczniów klas I-III i miał na celu rozwijanie wrażliwości artystycznej dziecka, wymianę doświadczeń plastycznych, przyrodniczych-poznawanych w czasie prowadzenia na świetlicy kącika przyrody, metodycznych i estetycznych oraz prezentację twórczości dziecięcej.
22 marca 2019 odbyło się rozstrzygnięcie konkursu; (jury w składzie: A. Drozd, J. Milewska i D. Wawrzyniak)
I miejsce – Jakub Wiśniewski, kl.Ib
Alicja Skonieczna, kl.I a
Stefania Falkiewicz, kl.III b
Maja Bieńkowska, kl.IIa
Zuzanna Szelągiewicz, kl. I b
II miejsce – Julia Krysiak, kl. I a
Gabriela Sadecka, kl.II a
III miejsce- Martyna Kołodziej, kl. Ia
Julia Sadecka, kl.II b
Maja Obrębska, kl.I c
Uczniowie otrzymali dyplomy.
Prace nagrodzonych dzieci ( pierwsze miejsce) zostały wysłane na Ogólnopolski Świetlicowy Konkurs Plastyczny we Wrocławiu.
Sprawozdanie z projektu edukacyjnego przeprowadzonego przez wychowawców Świetlicy Szkolnej
,, Wiosna ''
Wychowankowie świetlicy szkolnej w miesiącu marcu (od 1 do 29 marca 2019r) realizowali treści projektu edukacyjnego,, Wiosna''
Nad projektem wychowankowie pracowali indywidualnie i grupowo, zaangażowało się także wielu rodziców.
Celem projektu było kształtowanie czynności intelektualnych potrzebnym dzieciom w codziennych sytuacjach i dalszej edukacji, budowanie dziecięcej wiedzy o świecie przyrody, wspieranie aktywności poznawczej, ciekawości świata przyrody i samodzielności.
W trakcie realizacji projektu omawiane były tematy z zakresu;
Zdrowo na sportowo,
Wiosna, wiosna , ach to ty,
Trudna sztuka porozumiewania,
Magia teatru.
Wychowankowie aktywnie zaangażowani byli wraz z rodzicami w tworzenie kącika przyrody, pojawiły się sadzonki wiosennych kwiatów (bratki, narcyzy, szafirki, hiacynty, tulipany, pierwiosnki), gałązki bazi, brzozy, forsycji, wierzby, zasadzono fasolę, cebulę i ziemniaki oraz zasiano zboże. Wychowankowie uczestniczyli w pracach pielęgnacyjnych nad roślinami i obserwowali zmiany w nich zachodzące. Kącik cieszył się ogromnym zainteresowaniem, niektórzy uczniowie rozpoczęli własną hodowlę roślin w swoich domach.
W ramach projektu zorganizowane zostały dwa konkursy, plastyczny na podstawie obserwacji kącika przyrody ,,Wiosenne kwiaty” i ,,Wiersz o wodzie „ z okazji obchodów 22 marca – Dnia Wody. Wychowankowie otrzymali dyplomy oraz nagrody pozyskane od sponsora. Prace, które zajęły I miejsce zostały wysłane na Ogólnopolskie Konkursy. Na zajęciach dzieci oceniały systematycznie zmiany zachodzące w przyrodzie, układały rymowanki o wiośnie, uczestniczyły w scenkach teatralnych, konkursie recytatorskim. Wykonywały wiosenne ozdoby , które posłużyły do dekoracji holu szkolnego dzieci oraz sali świetlicowej, pojawiła się pani wiosna i wachlarze wiosenne.Podsumowaniem projektu było rozdanie podziękowań za aktywny udział i zaangażowanie w projekcie, rozdanie dyplomów uczestnikom konkursów oraz prezentacja przygotowanych strojów , czyli ,,Wiosenny pokaz mody.”
Projekt edukacyjny, jego cele i treści zostały zrealizowane z wykorzystaniem różnorodnych metod i form pracy.
Ocena efektów podejmowanych działań odbyła się na podstawie pełnego zaangażowania wychowanków.
Wychowawcy bardzo serdecznie dziękują wychowankom oraz rodzicom za zaangażowanie w projekt.
Wiosenne wachlarze
W świecie bajek…. W ramach realizacji tematu, wychowankowie poznali różnice pomiędzy bajką a baśnią, prezentowali kolegom i koleżankom wybrane fragmenty swoich ulubionych książek, odgrywali scenki tematyczne. Wychowawcy zorganizowali także spotkanie z panią bibliotekarką Izabelą Sadowską na temat: Dlaczego warto czytać książki?
Walentynki na świetlicy wykonanie przez dzieci kartek walentynkowych. Poczta Walentynowa, zabawy przy muzyce disco.
Rozstrzygnięcie Świetlicowego Konkursu Plastycznego „ Bałwankowy świat ”
I miejsce – Jakub Wiśniewski, kl. I b
II miejsce – Maja Bieńkowska, II a
III miejsce – Martyna Kołodziej, kl. a, - Julia Krysiak, kl. I a
Uczniowie otrzymali dyplomy i maskotki.
Gazetka tematyczna Okupacja Niemiecka w Raciążu- poznajemy wojenną historię naszego miasta Raciąża, jego ówczesny wygląd i życie mieszkańców na podstawie starych pocztówek, opowieści domowników i dokumentów historycznych.
Poznajemy tradycje balów karnawałowych- Bale kiedyś i dziś.
„ W karnawale, w karnawale nie siedzimy w domu wcale
W karnawale, w karnawale wybieramy się na bale…”
Uczniowie chętnie włączyli się w przygotowanie świetlicowej dekoracji Sali. Na balu z przyjemnością prezentowali stroje-uczestnicząc w karnawałowym pokazie mody, konkursach, wspólnej zabawie i tańcach przy muzyce dziecięcej i młodzieżowej. To był wesoły, kolorowy, karnawałowy świetlicowy dzień. Wychowawcy świetlicy serdecznie dziękują rodzicom za pomoc i zaangażowanie w organizację imprezy ( stroje, słodycze i napoje ).
Witamy nową porę roku – Zimę, wykorzystując na zajęciach plastyczno-technicznych różnorodne materiały, techniki pracy i narzędzia, które pozwolą nam na stworzenie estetycznego zimowego nastroju Sali.
Wychowawcy świetlicy wraz z wychowankami realizując tematykę związaną z Bożym Narodzeniem przygotowali na zajęciach plastyczno-technicznych wiele artykułów świątecznych do sprzedaży na Kiermaszu Bożonarodzeniowym w Raciążu.Wychowawcy świetlicy wraz z wychowankami realizując tematykę związaną z Bożym Narodzeniem przygotowali na zajęciach plastyczno-technicznych wiele artykułów świątecznych do sprzedaży na Kiermaszu Bożonarodzeniowym w Raciążu.
W ramach akcji KSAP - Zbiórki Artykułów Szkolnych dla polskich dzieci na Ukrainie w Dowbyszu i Romanowie nasza świetlica przyłączyła się do podjętych przez szkołę działań.
Wychowankowie świetlicy szkolnej uczestniczyli w Mikołajkowej zbiórce na rzecz niepełnosprawnych, porzuconych maluchów, które znalazły swój dom w Zakładzie Opiekuńczo - Leczniczym w Kraszewie Czubakach. Zbiórka trwała od 09 listopada do 05 grudnia. Organizatorzy akcji składają serdeczne podziękowania uczniom, rodzicom, nauczycielom i wszystkim osobom, które włączyły się w zbiórkę.
Świąteczny nastrój w świetlicy zagościł od pierwszych dni grudnia. Dzisiaj, czyli 6-go grudnia panuje u nas szczególny klimat, gdyż - zgodnie z tradycją – gościliśmy świętego Mikołaja. Dotarł on do szkoły z workiem pełnym słodkości, co nasi uczniowie przyjęli bardzo entuzjastycznie. Mikołaj nie zapomniał także, o odwiedzeniu wychowanków świetlicy szkolnej, w której czekały na Gościa ,, listy" napisane przez dzieci.
Świąteczny wystrój sali.
W oczekiwaniu na święta...
W czwartek 29 listopadaw naszej świetlicy szkolnej został zorganizowany dzień św. Andrzeja. Nie zabrakło na nim tradycji oraz zwyczajów związanych z obchodzeniem Andrzejek. Dzieci brały również czynny udział w przygotowaniu gazetki i sali. Uczestniczyły w zabawach i wróżbach m.in.: ustawianiu butów, wróżbie z kółeczkiem czy wybieraniu imion zapisanych na sercach.
Dowolne zabawy.
100 Lat Niepodległej - legendy związane z tradycjami państwa polskiego, podsumowanie całorocznych obchodów 100 - lecia odzyskania niepodległości. Współne słuchnie i śpiewanie pieśni legionowych.
Polskie tradycje i właściwe zachowanie w miejscach pamięci. Pamiętajmy o tych, którzy odeszli...
Zaczarowany koszyczek - rozpoznawanie za pomocą zmysłów ,, darów jesieni".
Zasady kulturalnego zachowania w teatrze - inscenizacja wiersza J. Brzechwy ,, Na straganie" w wykonaniu wychowanków świetlicy.
Jesienne zabawy na powietrzu z wykorzystaniem darów przyrody.
Zabawy zorganizowane na dywanie.
Powitanie nowej pory roku - Jesieni.
30 czerwca 2018r. odbyło się rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Konkursu Delma Extra Szkolna Stołówka. Nasza szkoła uzyskała 20662 punkty i zdobyła nagrodę II stopnia w formie warsztatów dla uczniów. W ramach projektu szkoła otrzymała Certyfikat Ratowników Żywności, Statuetkę i kolorowe naklejki na Stołówkę Szkolną. Szkolni koordynatorzy: Anna Drozd, Izabela Sadowska, Dorota Wawrzyniak serdecznie dziękują uczniom, nauczycielom i rodzicom za pomoc i zaangażowanie w akcję.
Gazetka tematyczna - ,, Witamy na świetlicy". Zapoznanie i utrwalenie zasad i reguł przebywania na świetlicy.