*********

 • Warsztaty w MCKSiR w Raciążu

  13.03.2024

  Uczniowie klas trzecich wspólnie z nauczycielkami uczestniczyli w warsztatach o tematyce wielkanocnej w MCKS i R w Raciążu. Podczas zajęć dzieci wykonywały ozdoby przeznaczone do świątecznego koszyczka pod czujnym okiem p. Iwony Mysiakowskiej- Jeznach. Trzecioklasiści mogli również liczyć na pomoc p. Pauliny Stanowskiej. Uczniowie przygotowali również chlebki, dzięki olbrzymiemu zaangażowaniu Mam z Koła Gospodyń Wiejskich ,,Ciecierzanki”. Pani Oldze Rybackiej i Lidii Dworakowskiej serdecznie dziękujemy. Składamy również podziękowania Mamom p. Magdalenie Lewandowskiej i p. Elżbiecie Lipińskiej za pomoc i wsparcie. 

 • W świetlicowym laboratorium

  06.03.2024

  Eksperymentowanie, dużo śmiechu i ciągłe WOOOW na ustach dzieci To wszystko czego doświadczyli uczniowie z klas I-III podczas warsztatów W ŚWIETLICOWYM LABORATORIUM.        Organizatorzy: A. Drozd, A. Miszewska, I. Sadowska, D. Wawrzyniak.   Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji z projektu edukacyjnego.

 • Dla Ciebie Polsko

  01.03.2024

  Dnia 1 marca 2024 roku na scenie Miejskiego Centrum Kultury w Raciążu odbył się II Raciąski Międzyszkolny Festiwal Pieśni i Piosenki Patriotycznej „Dla Ciebie Polsko” organizowany przez Społeczne Liceum Ogólnokształcące STO, objęty patronatem wojewody mazowieckiego Mariusza Frankowskiego. W festiwalu brali udział dzieci i młodzież ze szkół z terenu miasta i gminy Raciąż.     Naszą szkołę solo i w zespole reprezentowały: Magdalena Chłopik, Nadia Kalinowska, Anna Woźniak, Martyna Pawłowska i Gabrysia Koszela.    W kategorii klas 1-3 pierwsze miejsce wyśpiewała Nadia Kalinowska za interpretację piosenki Póki Polska żyje w nas.  Drugie miejsce w tej samej kategorii przypadło Magdalenie Chłopik za wykonanie piosenki Dla niepodległej szli.  W kategorii klas 4-8 trzecie miejsce zajęła Gabriela Koszela za piosenkę Już dopala się ogień biwaku.   Ania i Martyna zaprezentowały się również znakomicie.  W zespole dziewczęta piosenką Niezwyciężeni wyśpiewały wyróżnienie, które było najwyższą nagrodą w tej kategorii.  Dziewczętom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów wokalnych.

 • Ekspozycja NDPŻW

  01.03.2024

  1 MARCA – Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych Jest on obchodzony od 2011 r. z inicjatywy prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Z tej okazji powstała ekspozycja na holu naszej szkoły - wyeksponowanio sylwetki żołnierzy ńiezłomnych z naszego miasta Raciąża oraz inne informacje.

 • Projekt edukacyjny - MmO–mRio

  29.02.2024

  Uczniowie klasy VIII c w roku szkolnym 2023/2024 na zajęciach rozwijających zainteresowania realizują projekt edukacyjny - ,,Moja mała Ojczyzna – miasto Raciąż i okolice”. 

  Celem projektu jest: zapoznanie uczniów z tradycjami i wartościami kulturowymi Raciąż i okolic, kształcenie poczucia przynależności regionalnej i narodowej, wszechstronny rozwój  osobowości uczniów   jako przygotowanie do aktywnej obecności  w społeczeństwie, budzenie miłości do miejsca zamieszkania, uwrażliwienie na piękno Raciąża, jego okolic i Polski, poznanie zabytków, charakterystycznych budowli, ważnych miejsc użyteczności publicznej i instytucji znajdujących się w Raciążu i okolicach.

   W ramach projektu uczniowie wykonali:  kotyliony narodowe i karty bożonarodzeniowe  na potrzeby szkoły, ozdoby świąteczne na kiermasz,  breloczki imienne dla nauczycieli uczących w klasie, rodziców oraz  najbliższej rodziny, laurki na dzień Babci i Dziadka, herby miasta Raciąża oraz breloczek z napisem Raciąż dla Burmistrza.

  W celu poznania Urzędu Miasta uczniowie spotkali się w dniu 29 lutego 2024r. z Burmistrzem Miasta Raciąża P. Mariuszem Godlewskim, z którym rozmawiali na interesujące ich tematy dotyczące miasta i urzędu . Chłopcy przekazali Panu Burmistrzowi wykonane przez siebie herby Miasta Raciąża, za które dostali podziękowania i prazenty.

  Dziękujemy za prezenty i poświęcony nam czas !  Opiekunowie: Joanna Wawrowska, Aneta Widecka.

 • XII edycja Biegu Żołnierzy Wyklętych

  29.02.2024

  Uczniowie naszej szkoły, od tych najmłodszych do najstarszych, pobiegli „Tropem Wilczym”. Była to XII edycja Biegu Żołnierzy Wyklętych, organizowana przez Fundację Wolność i Demokracja pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Niezmiernie cieszy fakt, że nasza młodzież bardzo chętnie i z entuzjazmem uczestniczy w wydarzeniach sportowych. Dziękujemy wszystkim tym, którzy wzięli udział w tym sportowo - patriotycznym wydarzeniu. Podziękowania dla lokalnej firmy Jurtad za zakupienie wody mineralnej dla uczniów biorących udział w biegu

 • Dekanalny Konkursu Wiedzy Biblijnej

  29.02.2024

  29 lutego w naszej szkole gościliśmy uczestników Dekanalnego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Zadaniem uczniów było napisanie testu ze znajomości Dziejów Apostolskich. Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły Julia Piotrowska z kl.VIIB zajęła 2 miejscy. Gratulujemy Julii i życzymy dalszych sukcesów  na szczeblu diecezjalnym.

 • Inauguracyjna sesja RRM

  26.02.2024

  26.02 nasi uczniowie Stefania Falkiewicz i Piotr Czubkowski brali udział w inauguracyjnej sesji Raciąskiej Rady Młodzieżowej, w trakcie której wyłoniono przewodniczącą, wiceprzewodniczącego oraz sekretarza rady. Młodzi radni złożyli też ślubowanie. Ich zadaniem będzie reprezentować interesy młodzieży w lokalnym samorządzie.

  Sesję zaszczycił swą obecnością wicemarszałek województwa mazowieckiego.

 • Podziękowanie

  22.02.2024

  "Nie liczy się to ile posiadasz , ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz"    Dnia 22.02.24. Nasza szkoła otrzymała podziękowanie za udział w akcji ,, Paczuszka dla maluszka".Dziękujemy bardzo za tak liczne zaangażowanie zarówno dzieciom, jak i ich rodzicom

 • Podaj dalej dobro

  14.02.2024

  W ramach projektu "Podaj dalej dobro" klasy II wyruszyły na walentynkowy spacer ulicami miasta. Głównym celem projektu było rozwijanie inteligencji emocjonalnej u dzieci oraz integracja ze środowiskiem lokalnym i społecznym. Z okazji WALENTYNEK życzymy dużo MIŁOŚCI !!!

  Koorynator Alicja Miszewska

 • „Zimowy pejzaż”

  13.02.2024

  13 lutego w naszej szkole odbył się II etap konkurs plastycznego „Zimowy pejzaż” zorganizowany dla uczniów klas trzecich szkół podstawowych położonych na terenie Miasta i Gminy Raciąż. Konkurs był objęty patronatem p. Mariusza Godlewskiego Burmistrza Miasta Raciąża oraz p. Zbigniewa Sadowskiego Wójta Gminy Raciąż. Jury w składzie: p. Izabela Sadowska, p. Małgorzata Sroślak, p. Anna Drozd, p. Iwona Mysiakowska- Jeznach, wysoko oceniło poziom prac dzieci, które samodzielnie malowały śnieżny krajobraz. Wyniki konkursu: 

  I miejsce: Emilia Markiewicz i Filip Domański- Szkoła Podstawowa im. Św. Stanisława Kostki w Gralewie Starym, Natalia Ogrzewalska- Szkoła Podstawowa im. Wł. St. Reymonta w Koziebrodach, Mikołaj Goszczycki- Szkoła Podstawowa im. Stanisława Konarskiego w Raciążu.

  Wyróżnienia: Zuzanna Zglinicka i Igor Dzięgielewski- Szkoła Podstawowa im. Stanisława Chojnackiego w Krajkowie, Alicja Cieszewska, Eryk Nowociński

  ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Uniecku,  Agata Organiściak- Szkoła Podstawowa Wł. St. Reymonta w Koziebrodach, Maria Osińska, Aleksander Urbański i Michał Karwowski ze Szkoły Podstawowej im. Stanisława Konarskiego w Raciążu.

  Za przygotowanie uczniów do konkursu podziękowanie otrzymały:

  p. Lilla Biegaj- SP w Gralewie Starym, p. Małgorzata Kowalska- SP w Koziebrodach, p. Dorota Skwarska- SP w Uniecku, p. Anita Wochnowicz- SP w Krajkowie. P. Ewa Kapela, p. Katarzyna Affek i p. Marta Bednarska- Linkiewicz zorganizowały konkurs  oraz przygotowały swoich uczniów do udziału w nim.  Nagrody i dyplomy wręczała p. dyrektor Elżbieta Tobolska, p. Renata Kujawa – Sekretarz Miasta Raciąża, p. Zbigniew Sadowski Wójt Gminy Raciąż, dyrektor MCKS i R w Raciążu p. Artur Adamski. Konkurs był okazją do rozwijania wyobraźni, kreatywności i zaprezentowanie zdolności plastycznych dzieci.

  Podczas konkursu korzystano ze sprzętu zakupionego w ramach programu Laboratoria Przyszłości. #LaboratoriaPrzyszłości,#LaboratoriaPrzyszlości Laboratoria Przyszłości

 • Światowy XXXII Dzień Chorego

  11.02.2024

  Jak co roku z okazji Światowego Dnia Chorego obdarowaliśmy ludzi starszych i chorych pięknymi laurkami z serdecznymi życzeniami, słowami wsparcia i modlitwy. Cieszymy się, że wykonane przez naszych uczniów laurki dotarły do ok. 100 chorych Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Kraszewie-Czubakach, by choć na chwilę wywołać uśmiech na ich twarzach i dać pocieszenie w chorobie.

 • Bal

  08.02.2024

  Bal karnawałowy 2024 

 • Gala 2024

  08.02.2024

  08.02.2024 r. odbyła się w naszej szkole akademia podsumowująca sukcesy uczniów w I półroczu roku szkolnego 2023/2024 - gala Primus Inter Pares.      Uroczystość, przygotowana przez Samorząd Uczniowski we współpracy z nauczycielami szkoły, pozwala celebrować nie tylko zdobywanie wiedzy, lecz także pasję, zaangażowanie i nieustanny rozwój naszych utalentowanych uczniów.   W czasie gali nagrodzono uczniów za 100% frekwencję, sukcesy w sporcie, zwycięstwa w konkursach oraz najwyższe średnie ocen.     Tytuł Primus Inter Pares zdobyła w tym roku Ania Woźniak z klasy IV b.    Wszystkim nagrodzonym oraz artystom uświetniającym akademię serdecznie gratulujemy i zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć. 

 • Rekrutacja do klasy I

  07.02.2024

  Uwaga Rodzice!

  Szkoła Podstawowa im. St. Konarskiego w Raciążu prowadzi zapisy uczniów na rok szkolny 2024/2025 do klasy I Szkoły Podstawowej  obowiązkowo zapisujemy dzieci urodzone  w  2017 roku.  Decyzją rodziców  dzieci urodzone w roku 2018 mogą rozpocząć naukę w klasie I.   Rekrutacja do klasy I odbywa się drogą elektroniczną - https://naborsp-kandydat.vulcan.net.pl/raciaz od dnia 20.02.2024 r. do dnia 12.03.2024 r. Po zarejestrowaniu dziecka należy wydrukować wniosek, podpisać i złożyć w sekretariacie. Podstawą do rekrutacji jest rejestracja elektroniczna dziecka.       Serdecznie zapraszamy

 • Wyzwolenie Raciąża

  19.01.2024

  78 lat temu, 19 stycznia 1945 roku Armia Radziecka w ofensywie przeciwko Niemcom wkroczyła do Raciąża. Dla mieszkańców naszego miasta zakończyła się niemiecka okupacja, która trwała od września 1939 roku. Jednocześnie rozpoczął się dla miasta, jak również dla całego kraju, trudny okres zmian w kierunku komunistycznym. Wojska radzieckie pozostały w Polsce i były jednym z przejawów ograniczonej suwerenności państwa. Wycofanie wojsk radzieckich nastąpiło 17 września 1993 roku.    Przed feriami powstała ekspozycja na holu szkolnym – prace uczniów przedstawiające okupacje niemiecką, zdjęcia z Żydowskiej Księgi Pamięci oraz fragmenty wywiadów i wspomnień z tego okresu z Księgi Pamięci wydanej przez Regionalne Stowarzyszenie Twórców Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Raciążu – publikacja dostępna na stronie lgdpm.pl Lokalna Grupa Działania – Przyjazne Mazowsze www.lgdpm.pl/ksiegapamieci.pdf oraz inne wspomnienia i wywiady strona Muzeum Dziedzictwa Kulturalnego Raciąża i ziemi raciąskiej: Przeżycia Benogeni ze Zbyszyńskich Siwik po 1945 roku wspomnienia/przezycia-benogeni-ze-zbyszynskich-siwik ....   www.muzeum.umraciaz.pl

 • Wygrana w Ogólnopolskim Konkursie

  12.01.2024

  NAGRODA W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE – GOTUJ SIĘ NA ZMIANY Już po raz kolejny nasza szkoła została finalistą Ogólnopolskiego Konkursu „Gotuj się na zmiany” – Winiary, wygrywając voucher o wartości 500 zł w Decathlon. Lekcje „Mała, duża ekoświadomość” zostały przeprowadzone na zajęciach świetlicowych i bibliotecznych oraz odbył się Szkolny konkurs na plakat: „Less Waste” i „Plastik nie jest fantastiki!”    Za powyższy voucher zakupiliśmy dla świetlicy stół do gry w piłkarzyki oraz akcesoria – nowy zakup podoba się uczniom.    Organizatorzy: P. A. Drozd, P. A. Jóźwiak, P. I. Sadowska, P. M. Sroślak, P. D. Wawrzyniak

 • Zimowy pejzaż

  09.01.2024

  9 stycznia b.r. w naszej szkole odbył się I – szkolny etap konkursu plastycznego „Zimowy pejzaż” dla uczniów klas trzecich. Konkurs został objęty patronatem p. Mariusza Godlewskiego Burmistrza Miasta Raciąża oraz p. Zbigniewa Sadowskiego Wójta Gminy Raciąż. Trzecioklasiści pod okiem fachowca p. Iwony Mysiakowskiej-Jeznach malowały farbami uroki zimy. Jury w składzie: p. Izabela Sadowska, p. Małgorzata Sroślak, p. Anna Drozd, miało wielki kłopot z wyłonieniem zwycięskich prac. Ostatecznie wyróżnienia otrzymali: Oskar Kowalski- kl. IIIa, Aleksander Urbański- kl. IIIa,  Mikołaj Goszczycki- kl. IIIb, Michał Karwowski- kl. IIIb.  Konkurs zorganizowały: p. Katarzyna Affek, p. Ewa Kapela, p. Marta Bednarska- Linkiewicz.

 • R Sz Bożonarodzeniowa

  08.01.2024

  8 stycznia w Opactwie Pobenedyktyńskim w Płocku, w pięknej sali barokowej został rozstrzygnięty  konkurs na wykonanie Rodzinnych Szopek Bożonarodzeniowych a ich laureaci otrzymali nagrody z rąk biskupa Szymona Stułkowskiego. Pośród  finalistów konkursu znalazła się uczennica naszej szkoły Nela Benkie z mamą Grażyną

 • Orszaku Trzech Króli

  06.01.2024

  Uczniowie naszej szkoły  wzięli udział w miejsko-parafialnym Orszaku Trzech Króli. Dzięki współpracy samorządu miejskiego, parafii oraz Miejskiego Centrum Kultury już po raz dziewiąty przeszedł Orszak ulicami naszego miasta. Przy dźwiękach kolęd dotarliśmy pod szopkę, by pokłonić się Nowonarodzonemu. Następnie rozstrzygnięto konkurs na najładniejszy strój oraz nastąpiło wręczenie nagród przez Pana Burmistrza. I miejsce Mikołaj Bańka; II miejsce Jan Bielski; III miejsce Kamil Nowaczewski. Dziękujemy komisji w składzie p. Małgorzata Sroślak - przedstawiciel nauczycieli SP, p. Monika Goszczycka-przedstawiciel Rady Rodziców SP. Koordynatorami Orszaku Trzech Króli były p. E.Romanewicz i p. A.Wróblewska. Dziekujemy uczniom i Rodzicom za tak liczne przybycie!

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Stanisława Konarskiego w Raciążu
  09-140 Raciąż
  ul. Kilińskiego 62B
 • /fax (23) 679 11 81


Galeria zdjęć