*********

  • #NiebieskieIgrzyska

    16.04.2024

    Kwiecień jest Światowym Miesiącem Wiedzy na temat Autyzmu. Co roku w naszej szkole odbywają się różne wydarzenia z tym związane. W bieżącym roku szkolnym po raz pierwszy przystąpiliśmy do organizacji Niebieskich Igrzysk. Jest to działanie ogólnopolskie, w którym bierze udział ponad 300 tys. dzieci z prawie 2 tys. szkół. Organizatorem jest Instytut Wspomagania Rozwoju Dziecka.

    Celem Niebieskich Igrzysk - oprócz propagowania wiedzy o autyzmie - jest również integracja społeczności szkolnej.

    Tak było i w naszej szkole.

    16 kwietnia bawiliśmy się w hali sportowej realizując cześć sportową naszych igrzysk. Wydarzenie rozpoczęliśmy od wniesienia znicza Niebieskich Igrzysk oraz zaśpiewania hymnu „Niebieskie Igrzyska„ . Uczniowie zaliczali 7 sportowych stacji zadaniowych .Nie było klasyfikacji punktowej, a jedynie odznaczanie wykonania zadania na przygotowanych tabliczkach. Po wykonaniu wszystkich ćwiczeń dzieci mogły skorzystać z dodatkowych atrakcji takich jak: niebieska fotobudka , strzał do bramki przy użyciu gogli animacyjnych oraz kolorowanki dotyczące autyzmu . Zostały rozdane pamiątkowe medale i dyplomy oraz to co dzieci lubią najbardziej niebieskie słodkości . Ponadto wszystkie klasy uczestniczyły, bądź będą uczestniczyć w części edukacyjnej Niebieskich Igrzysk, w postaci lekcji na temat autyzmu .

    Sądząc po reakcjach uczniów formuła Igrzysk się przyjęła i będziemy kontynuować ją w kolejnych latach .

    W przygotowaniach do Igrzysk brała udział cała społeczność szkolna - dyrekcja, nauczyciele, wychowawcy, pracownicy szkoły, a przede wszystkim uczniowie wszystkich klas, którzy pod okiem dorosłych przygotowali piękne plakaty, dekoracje, ćwiczyli konkurencje i nucili hymn Niebieskich Igrzysk

    Oczywiście wydarzenie to nie odbyłoby się bez wsparcia sponsorów. Dziękujemy: Radzie Rodziców, Państwu Cybulskim, Pani Iwonie Cholińskiej i Panu Pawłowi Chrzanowskiemu, Pani Anecie Żebrowskiej, Pani Klaudii Łyskawa, Pani Monice Rogowskiej, Pani Anecie Betlewicz.

    Nasza niebieska galeria zdjęć jest BARDZO duża chcemy pokazać wspaniałą atmosferę i radość wszystkich dzieci . Tak jak na otwarciu Niebieskich Igrzysk powiedziała P. Dyrektor: „Jesteśmy Różni, ale Równi''

    Koordynatorzy: A. Miszewska, D. Wawrzyniak, I. Sadowska, A. Drozd, A. Jóźwiak.

  • Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

    13.04.2024
  • Niebieskie laboratorium

    11.04.2024

    11 kwietnia dzieci ze szkolnej świetlicy po raz kolejny przeniosły się do laboratorium. Tym razem wszystkie eksperymenty były niebieskie na znak, ze kwiecień jest miesiącem autyzmu : Jajko w wodzie; Czy jajko potrafi pływać? ; Balon dmucha się sam; Tańczące jajko; Wybuch wulkanu; Tuszem malowane; To była świetna nauka poprzez zabawę, pobudzająca wiele zmysłów.  #NIEBIESKIEIGRZYSKA

  • Autyzm, to takie coś...?

    10.04.2024

    Wyniki szkolnego konkursu - Autyzm, to takie coś...?  Konkurs stanowił niejako formę wsparcia osób ze spektrum, zwiększał świadomość, sprzyjał integracji dzieci oraz pobudzał dziecięcą wyobraźnię i kreatywność.     W ramach obchodów Światowych Dni Autyzmu w naszej szkole został rozstrzygnięty konkurs. Komisja w składzie: p. Iwona Cholińska, p. Małgorzata Sroslak postanowiła nagrodzić 20 złożonych prac.  Wszystkie dzieci zajęły 1 miejsce.   Wszystkim uczestnikom jeszcze raz serdecznie gratulujemy i bardzo dziękujemy: Zofia Celmer 3b Lena Drozd 2a Wiktor Duplicki 3b Natalia Dworakowska 3b Marcel Ghazaryan 1b Gabriela Jankowska 3b Nadia Kalinowska 3b Bartosz Kucharski 5a Szymon Kulesza 1b SP Łukasz Kwiatkowski 3b Wojciech Laskowski 1b Miłosz Machciński 1b Seweryn Machciński 5b Jakub Oliszewski 3b Adam Ott 2b Anna Ott 3b Urszula Rybacka 3b Zlata Tsymbaliuk 3b Igor Żebrowski 2a.      Dzieląc się dobrem pomnażamy je i tego chcemy nauczyć naszych uczniów.     Nagrody ufundowała Rada Rodziców.    Organizatorzy: p. Alicja Miszewska p. Izabela Sadowska p. Dorota Wawrzyniak p. Joanna Milewska p. Katarzyna Szczechowicz

  • Próbny Egzamin Ósmoklasisty

    10.04.2024

    Od wtorku do czwartku uczniowie klas ósmych próbują swoich sił na egzaminie. Wczoraj i dziś uczniowie sprawdzali swoją wiedzę z języka polskiego i matematyki a jutro z języka angielskiego. Próbny Egzamin Ósmoklasisty to doskonała okazja do sprawdzenia swoich umiejętności i wiedzy przed majowym egzaminem właściwym.

  • KWIECIEŃ - Miesiąc Świadomości Autyzmu

    08.04.2024

    W dniu 8 kwietnia delegacja dzieci z kl. I-III razem z Panią Dyrektor i nauczycielami przeszła ulicami naszego miasta „NIEBIESKI SPACER” . Uczniowie rozdawali i zostawiali w różnych miejscach przygotowane ulotki dotyczące spektrum autyzmu.     W ten sposób pragnęliśmy zaznaczyć, że pamiętamy i solidaryzujemy się z osobami ze spektrum autyzmu.    W autyzmie tkwią nie tylko wyzwania, ale także talenty i wrażliwość, które wzbogacają naszą wspólną rzeczywistość. Dlatego zachęcam wszystkich do otwartości, empatii i szacunku wobec osób z autyzmem, bo przecież razem tworzymy nasz barwny świat, w którym każdy powinien być ważny i doceniany.  

  • Przedstawienie wielkanocne 2024

    27.03.2024

    27 marca 2024r. na hali sportowej obejrzeliśmy przedstawienie wielkanocne przygotowane przez uczniów kl. 3a, 3b, 5a i 5b pod kierunkiem p. Elżbiety Romanewicz . Dzieci  poprzez narrację wprowadziły widzów w wydarzenia męki, śmierci i zmartwychwstania Jezusa. Występ  wzbogacony odpowiednimi utworami muzycznymi w wykonaniu szkolnego chóru, pod kierunkiem p. Katarzyny Skierkowskiej wprowadził wszystkich w nastrój zadumy jak też wielkanocnej radości. Tematykę wielkanocną dopełniła dekoracja wykonana przez p. Izabelę Sadowską, p. Annę Drozd i p. Dorotę Wawrzyniak.     Miłym, dla wszystkich, akcentem końcowym były podziękowania dla artystów, jak również świąteczne życzenia złożone przez uczniów, dyrekcję szkoły oraz  przybyłych gości: Proboszcza Parafii  Raciąż Wiesława Kosińskiego,  Burmistrza Miasta Mariusza Godlewskiego i Przewodniczącego Rady Miejskiej Pawła Chrzanowskiego.

  • Wycieczka - Płock

    13.03.2024

    13 marca członkowie koła teatralnego AMICA THEATRUM oraz inni chętni uczniowie naszej szkoły w Teatrze Dramatycznym im. J. Szaniawskiego w Płocku obejrzeli spektakl pt. „Damy i Huzary” Premiera tego przedstawienia odbyła się w płockim teatrze 2 kwietnia 2023 roku z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru.    Uczniowie pogłębili wiadomości dotyczące lektury i twórczości A. Fredry, a także wzbogacili wiedzę o teatrze Jesteśmy zachwyceni spektaklem teatralnym – grą aktorów, reżyserią, scenografią i muzyką!!! Po spektaklu na scenie płockiego teatru spotkaliśmy się z aktorami, mogliśmy z nimi porozmawiać. Było to dla nas wspaniałe doświadczenie! Zwiedziliśmy również kulisy, zobaczyliśmy jak wygląda scena, pracownie, magazyny i inne pomieszczenia teatralne. Jako koło teatralne wiemy, ile pracy i prób wymaga przygotowanie przedstawienia teatralnego, a teraz zobaczyliśmy to w profesjonalnym wykonaniu aktorów i innych pracowników teatru. Bardzo dziękujemy za tę możliwość.      Koło teatralne AMICA THEATRUM wzięło udział w programie „Kulturalna Szkoła na Mazowszu”, którego inicjatorem jest Samorząd Województwa Mazowieckiego. W ramach Programu grupa skorzystała z oferty instytucji kultury za preferencyjną cenę biletu, tj. 1 zł za jednego uczestnika.    Opiekunowie: Edyta Brodowska, Joanna Milewska

  • Warsztaty w MCKSiR w Raciążu

    13.03.2024

    Uczniowie klas trzecich wspólnie z nauczycielkami uczestniczyli w warsztatach o tematyce wielkanocnej w MCKS i R w Raciążu. Podczas zajęć dzieci wykonywały ozdoby przeznaczone do świątecznego koszyczka pod czujnym okiem p. Iwony Mysiakowskiej- Jeznach. Trzecioklasiści mogli również liczyć na pomoc p. Pauliny Stanowskiej. Uczniowie przygotowali również chlebki, dzięki olbrzymiemu zaangażowaniu Mam z Koła Gospodyń Wiejskich ,,Ciecierzanki”. Pani Oldze Rybackiej i Lidii Dworakowskiej serdecznie dziękujemy. Składamy również podziękowania Mamom p. Magdalenie Lewandowskiej i p. Elżbiecie Lipińskiej za pomoc i wsparcie. 

  • W świetlicowym laboratorium

    06.03.2024

    Eksperymentowanie, dużo śmiechu i ciągłe WOOOW na ustach dzieci To wszystko czego doświadczyli uczniowie z klas I-III podczas warsztatów W ŚWIETLICOWYM LABORATORIUM.        Organizatorzy: A. Drozd, A. Miszewska, I. Sadowska, D. Wawrzyniak.   Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji z projektu edukacyjnego.

  • Dla Ciebie Polsko

    01.03.2024

    Dnia 1 marca 2024 roku na scenie Miejskiego Centrum Kultury w Raciążu odbył się II Raciąski Międzyszkolny Festiwal Pieśni i Piosenki Patriotycznej „Dla Ciebie Polsko” organizowany przez Społeczne Liceum Ogólnokształcące STO, objęty patronatem wojewody mazowieckiego Mariusza Frankowskiego. W festiwalu brali udział dzieci i młodzież ze szkół z terenu miasta i gminy Raciąż.     Naszą szkołę solo i w zespole reprezentowały: Magdalena Chłopik, Nadia Kalinowska, Anna Woźniak, Martyna Pawłowska i Gabrysia Koszela.    W kategorii klas 1-3 pierwsze miejsce wyśpiewała Nadia Kalinowska za interpretację piosenki Póki Polska żyje w nas.  Drugie miejsce w tej samej kategorii przypadło Magdalenie Chłopik za wykonanie piosenki Dla niepodległej szli.  W kategorii klas 4-8 trzecie miejsce zajęła Gabriela Koszela za piosenkę Już dopala się ogień biwaku.   Ania i Martyna zaprezentowały się również znakomicie.  W zespole dziewczęta piosenką Niezwyciężeni wyśpiewały wyróżnienie, które było najwyższą nagrodą w tej kategorii.  Dziewczętom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów wokalnych.

  • Ekspozycja NDPŻW

    01.03.2024

    1 MARCA – Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych Jest on obchodzony od 2011 r. z inicjatywy prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Z tej okazji powstała ekspozycja na holu naszej szkoły - wyeksponowanio sylwetki żołnierzy ńiezłomnych z naszego miasta Raciąża oraz inne informacje.

  • Projekt edukacyjny - MmO–mRio

    29.02.2024

    Uczniowie klasy VIII c w roku szkolnym 2023/2024 na zajęciach rozwijających zainteresowania realizują projekt edukacyjny - ,,Moja mała Ojczyzna – miasto Raciąż i okolice”. 

    Celem projektu jest: zapoznanie uczniów z tradycjami i wartościami kulturowymi Raciąż i okolic, kształcenie poczucia przynależności regionalnej i narodowej, wszechstronny rozwój  osobowości uczniów   jako przygotowanie do aktywnej obecności  w społeczeństwie, budzenie miłości do miejsca zamieszkania, uwrażliwienie na piękno Raciąża, jego okolic i Polski, poznanie zabytków, charakterystycznych budowli, ważnych miejsc użyteczności publicznej i instytucji znajdujących się w Raciążu i okolicach.

     W ramach projektu uczniowie wykonali:  kotyliony narodowe i karty bożonarodzeniowe  na potrzeby szkoły, ozdoby świąteczne na kiermasz,  breloczki imienne dla nauczycieli uczących w klasie, rodziców oraz  najbliższej rodziny, laurki na dzień Babci i Dziadka, herby miasta Raciąża oraz breloczek z napisem Raciąż dla Burmistrza.

    W celu poznania Urzędu Miasta uczniowie spotkali się w dniu 29 lutego 2024r. z Burmistrzem Miasta Raciąża P. Mariuszem Godlewskim, z którym rozmawiali na interesujące ich tematy dotyczące miasta i urzędu . Chłopcy przekazali Panu Burmistrzowi wykonane przez siebie herby Miasta Raciąża, za które dostali podziękowania i prazenty.

    Dziękujemy za prezenty i poświęcony nam czas !  Opiekunowie: Joanna Wawrowska, Aneta Widecka.

  • XII edycja Biegu Żołnierzy Wyklętych

    29.02.2024

    Uczniowie naszej szkoły, od tych najmłodszych do najstarszych, pobiegli „Tropem Wilczym”. Była to XII edycja Biegu Żołnierzy Wyklętych, organizowana przez Fundację Wolność i Demokracja pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Niezmiernie cieszy fakt, że nasza młodzież bardzo chętnie i z entuzjazmem uczestniczy w wydarzeniach sportowych. Dziękujemy wszystkim tym, którzy wzięli udział w tym sportowo - patriotycznym wydarzeniu. Podziękowania dla lokalnej firmy Jurtad za zakupienie wody mineralnej dla uczniów biorących udział w biegu

  • Dekanalny Konkursu Wiedzy Biblijnej

    29.02.2024

    29 lutego w naszej szkole gościliśmy uczestników Dekanalnego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Zadaniem uczniów było napisanie testu ze znajomości Dziejów Apostolskich. Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły Julia Piotrowska z kl.VIIB zajęła 2 miejscy. Gratulujemy Julii i życzymy dalszych sukcesów  na szczeblu diecezjalnym.

  • Inauguracyjna sesja RRM

    26.02.2024

    26.02 nasi uczniowie Stefania Falkiewicz i Piotr Czubkowski brali udział w inauguracyjnej sesji Raciąskiej Rady Młodzieżowej, w trakcie której wyłoniono przewodniczącą, wiceprzewodniczącego oraz sekretarza rady. Młodzi radni złożyli też ślubowanie. Ich zadaniem będzie reprezentować interesy młodzieży w lokalnym samorządzie.

    Sesję zaszczycił swą obecnością wicemarszałek województwa mazowieckiego.

  • Podziękowanie

    22.02.2024

    "Nie liczy się to ile posiadasz , ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz"    Dnia 22.02.24. Nasza szkoła otrzymała podziękowanie za udział w akcji ,, Paczuszka dla maluszka".Dziękujemy bardzo za tak liczne zaangażowanie zarówno dzieciom, jak i ich rodzicom

  • Podaj dalej dobro

    14.02.2024

    W ramach projektu "Podaj dalej dobro" klasy II wyruszyły na walentynkowy spacer ulicami miasta. Głównym celem projektu było rozwijanie inteligencji emocjonalnej u dzieci oraz integracja ze środowiskiem lokalnym i społecznym. Z okazji WALENTYNEK życzymy dużo MIŁOŚCI !!!

    Koorynator Alicja Miszewska

  • „Zimowy pejzaż”

    13.02.2024

    13 lutego w naszej szkole odbył się II etap konkurs plastycznego „Zimowy pejzaż” zorganizowany dla uczniów klas trzecich szkół podstawowych położonych na terenie Miasta i Gminy Raciąż. Konkurs był objęty patronatem p. Mariusza Godlewskiego Burmistrza Miasta Raciąża oraz p. Zbigniewa Sadowskiego Wójta Gminy Raciąż. Jury w składzie: p. Izabela Sadowska, p. Małgorzata Sroślak, p. Anna Drozd, p. Iwona Mysiakowska- Jeznach, wysoko oceniło poziom prac dzieci, które samodzielnie malowały śnieżny krajobraz. Wyniki konkursu: 

    I miejsce: Emilia Markiewicz i Filip Domański- Szkoła Podstawowa im. Św. Stanisława Kostki w Gralewie Starym, Natalia Ogrzewalska- Szkoła Podstawowa im. Wł. St. Reymonta w Koziebrodach, Mikołaj Goszczycki- Szkoła Podstawowa im. Stanisława Konarskiego w Raciążu.

    Wyróżnienia: Zuzanna Zglinicka i Igor Dzięgielewski- Szkoła Podstawowa im. Stanisława Chojnackiego w Krajkowie, Alicja Cieszewska, Eryk Nowociński

    ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Uniecku,  Agata Organiściak- Szkoła Podstawowa Wł. St. Reymonta w Koziebrodach, Maria Osińska, Aleksander Urbański i Michał Karwowski ze Szkoły Podstawowej im. Stanisława Konarskiego w Raciążu.

    Za przygotowanie uczniów do konkursu podziękowanie otrzymały:

    p. Lilla Biegaj- SP w Gralewie Starym, p. Małgorzata Kowalska- SP w Koziebrodach, p. Dorota Skwarska- SP w Uniecku, p. Anita Wochnowicz- SP w Krajkowie. P. Ewa Kapela, p. Katarzyna Affek i p. Marta Bednarska- Linkiewicz zorganizowały konkurs  oraz przygotowały swoich uczniów do udziału w nim.  Nagrody i dyplomy wręczała p. dyrektor Elżbieta Tobolska, p. Renata Kujawa – Sekretarz Miasta Raciąża, p. Zbigniew Sadowski Wójt Gminy Raciąż, dyrektor MCKS i R w Raciążu p. Artur Adamski. Konkurs był okazją do rozwijania wyobraźni, kreatywności i zaprezentowanie zdolności plastycznych dzieci.

    Podczas konkursu korzystano ze sprzętu zakupionego w ramach programu Laboratoria Przyszłości. #LaboratoriaPrzyszłości,#LaboratoriaPrzyszlości Laboratoria Przyszłości

  • Światowy XXXII Dzień Chorego

    11.02.2024

    Jak co roku z okazji Światowego Dnia Chorego obdarowaliśmy ludzi starszych i chorych pięknymi laurkami z serdecznymi życzeniami, słowami wsparcia i modlitwy. Cieszymy się, że wykonane przez naszych uczniów laurki dotarły do ok. 100 chorych Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Kraszewie-Czubakach, by choć na chwilę wywołać uśmiech na ich twarzach i dać pocieszenie w chorobie.

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Stanisława Konarskiego w Raciążu
    09-140 Raciąż
    ul. Kilińskiego 62B
  • /fax (23) 679 11 81

Galeria zdjęć